Winter Volleyball Schedule

Download in Excel:  2018_ICVL_schedule_3Rams

 

Date #1 #2 Team 1 Team 2 Site Time Division # Slot
1/5 3 9 Son Set Bombers Asbury Rams Asbury 19:00 A 1 A
1/5 32 34 Richardson Park Tadpoles Bible Fellowship C Asbury 20:00 C 4 B
1/5 12 19 Court Sharks By Faith Asbury 21:00 BB 2 C
1/5 31 35 Hope Crusaders St. Paul’s Lions Avondale 19:00 C 4 A
1/5 4 8 To Be Determined Gold Diggers Avondale 20:00 A 1 B
1/5 24 25 Peach Heads Avon Grove Apostles Avondale 21:00 B 3 C
1/5 16 18 Hockessin Blizzards St. Margaret’s Christ The Teacher 21:15 BB 2 C
1/5 5 7 Limestone Presbyterian Founder’s Pride Hockessin 20:00 A 1 B
1/5 21 28 Hockessin Phoenix 12 Hands High Hockessin 21:00 B 3 C
1/5 2 10 Cornerstone Ohana Team Advil Red Clay 19:00 A 1 A
1/5 23 26 Dark Knights Team 300 Red Clay 20:00 B 3 B
1/5 1 11 Red Clay Creakers Tape Monsters Red Clay 21:00 A 1 C
1/5 30 36 Elsmere Riblets St. Paul’s Prophets St. Paul’s 19:00 C 4 A
1/5 33 36 Richardson Park Frogs St. Paul’s Prophets St. Paul’s 20:00 C 4 B
1/5 14 17 St. Paul’s Setters Ruffians St. Paul’s 21:00 BB 2 C
1/5 22 27 Serving For The Lord St. Paul’s Lutheran Silent Knights Westminster 19:30 B 3 A
1/5 20 29 Westminster Beacons Organized Chaos Westminster 20:30 B 3 B
1/12 4 6 To Be Determined Westminster Abbeys Asbury 19:00 A 1 A
1/12 5 6 Limestone Presbyterian Westminster Abbeys Asbury 20:00 A 1 B
1/12 1 9 Red Clay Creakers Asbury Rams Asbury 21:00 A 1 C
1/12 30 32 Elsmere Riblets Richardson Park Tadpoles Avondale 19:30 C 4 A
1/12 22 25 Serving For The Lord Avon Grove Apostles Avondale 20:30 B 3 B
1/12 2 8 Cornerstone Ohana Gold Diggers Bible Fellowship A 20:00 A 1 B
1/12 12 17 Court Sharks Ruffians Bible Fellowship A 21:00 BB 2 C
1/12 33 34 Richardson Park Frogs Bible Fellowship C Bible Fellowship B 20:00 C 4 B
1/12 31 33 Hope Crusaders Richardson Park Frogs Bible Fellowship B 21:00 C 4 C
1/12 28 29 12 Hands High Organized Chaos Christ The Teacher 21:15 B 3 C
1/12 21 26 Hockessin Phoenix Team 300 Hockessin 19:00 B 3 A
1/12 14 15 St. Paul’s Setters St. Paul’s Holy Servers Hockessin 20:00 BB 2 B
1/12 15 16 St. Paul’s Holy Servers Hockessin Blizzards Hockessin 21:00 BB 2 C
1/12 10 11 Team Advil Tape Monsters Red Clay 19:00 A 1 A
1/12 18 19 St. Margaret’s By Faith Red Clay 20:00 BB 2 B
1/12 3 7 Son Set Bombers Founder’s Pride Red Clay 21:00 A 1 C
1/12 35 36 St. Paul’s Lions St. Paul’s Prophets St. Paul’s 19:00 C 4 A
1/12 20 27 Westminster Beacons St. Paul’s Lutheran Silent Knights St. Paul’s 20:00 B 3 B
1/12 23 24 Dark Knights Peach Heads St. Paul’s 21:00 B 3 C
1/19 4 7 To Be Determined Founder’s Pride Asbury 19:00 A 1 B
1/19 7 8 Founder’s Pride Gold Diggers Asbury 20:00 A 1 A
1/19 5 8 Limestone Presbyterian Gold Diggers Asbury 21:00 A 1 C
1/19 3 11 Son Set Bombers Tape Monsters Avondale 19:00 A 1 A
1/19 3 6 Son Set Bombers Westminster Abbeys Avondale 20:00 A 1 B
1/19 23 25 Dark Knights Avon Grove Apostles Avondale 21:00 B 3 C
1/19 2 9 Cornerstone Ohana Asbury Rams Bible Fellowship A 20:00 A 1 B
1/19 24 29 Peach Heads Organized Chaos Bible Fellowship A 21:00 B 3 C
1/19 32 33 Richardson Park Tadpoles Richardson Park Frogs Bible Fellowship B 20:00 C 4 B
1/19 15 19 St. Paul’s Holy Servers By Faith Bible Fellowship B 21:00 BB 2 C
1/19 12 18 Court Sharks St. Margaret’s Christ The Teacher 21:15 BB 2 C
1/19 21 27 Hockessin Phoenix St. Paul’s Lutheran Silent Knights Hockessin 19:00 B 3 A
1/19 20 28 Westminster Beacons 12 Hands High Hockessin 20:00 B 3 B
1/19 14 16 St. Paul’s Setters Hockessin Blizzards Hockessin 21:00 BB 2 C
1/19 1 10 Red Clay Creakers Team Advil Red Clay 19:30 A 1 B
1/19 22 26 Serving For The Lord Team 300 Red Clay 20:30 B 3 C
1/19 31 36 Hope Crusaders St. Paul’s Prophets St. Paul’s 19:00 C 4 A
1/19 31 34 Hope Crusaders Bible Fellowship C St. Paul’s 20:00 C 4 B
1/19 30 35 Elsmere Riblets St. Paul’s Lions St. Paul’s 21:00 C 4 C
1/26 3 6 Son Set Bombers Westminster Abbeys Asbury 19:00 A 1 A
1/26 27 28 St. Paul’s Lutheran Silent Knights 12 Hands High Asbury 20:00 B 3 B
1/26 9 11 Asbury Rams Tape Monsters Asbury 21:00 A 1 C
1/26 21 25 Hockessin Phoenix Avon Grove Apostles Avondale 19:00 B 3 A
1/26 30 33 Elsmere Riblets Richardson Park Frogs Avondale 20:00 C 4 B
1/26 31 32 Hope Crusaders Richardson Park Tadpoles Avondale 21:00 C 4 C
1/26 22 24 Serving For The Lord Peach Heads Bible Fellowship A 20:00 B 3 B
1/26 2 7 Cornerstone Ohana Founder’s Pride Bible Fellowship A 21:00 A 1 C
1/26 34 36 Bible Fellowship C St. Paul’s Prophets Bible Fellowship B 20:00 C 4 B
1/26 23 29 Dark Knights Organized Chaos Bible Fellowship B 21:00 B 3 C
1/26 17 18 Ruffians St. Margaret’s Christ The Teacher 21:15 BB 2 C
1/26 1 8 Red Clay Creakers Gold Diggers Red Clay 19:00 A 1 A
1/26 4 5 To Be Determined Limestone Presbyterian Red Clay 20:00 A 1 B
1/26 20 26 Westminster Beacons Team 300 Red Clay 21:00 B 3 C
1/26 15 19 St. Paul’s Holy Servers By Faith St. Paul’s 19:00 BB 2 A
1/26 14 19 St. Paul’s Setters By Faith St. Paul’s 20:00 BB 2 B
1/26 12 14 Court Sharks St. Paul’s Setters St. Paul’s 21:00 BB 2 C
2/2 8 11 Gold Diggers Tape Monsters Asbury 19:00 A 1 A
2/2 3 11 Son Set Bombers Tape Monsters Asbury 20:00 A 1 B
2/2 3 9 Son Set Bombers Asbury Rams Asbury 21:00 A 1 C
2/2 20 25 Westminster Beacons Avon Grove Apostles Avondale 19:00 B 3 A
2/2 22 23 Serving For The Lord Dark Knights Avondale 20:00 B 3 B
2/2 26 28 Team 300 12 Hands High Avondale 21:00 B 3 C
2/2 2 6 Cornerstone Ohana Westminster Abbeys Bible Fellowship A 20:00 A 1 B
2/2 12 15 Court Sharks St. Paul’s Holy Servers Bible Fellowship A 21:00 BB 2 C
2/2 34 35 Bible Fellowship C St. Paul’s Lions Bible Fellowship B 20:00 C 2 B
2/2 31 34 Hope Crusaders Bible Fellowship C Bible Fellowship B 21:00 C 4 C
2/2 27 29 St. Paul’s Lutheran Silent Knights Organized Chaos Christ The Teacher 21:15 B 3 C
2/2 21 24 Hockessin Phoenix Peach Heads Hockessin 19:00 B 3 A
2/2 30 32 Elsmere Riblets Richardson Park Tadpoles Hockessin 20:00 C 4 B
2/2 16 18 Hockessin Blizzards St. Margaret’s Hockessin 21:00 BB 2 C
2/2 4 10 To Be Determined Team Advil Red Clay 19:30 A 1 A
2/2 1 7 Red Clay Creakers Founder’s Pride Red Clay 20:30 A 1 B
2/2 14 17 St. Paul’s Setters Ruffians St. Paul’s 19:00 BB 2 A
2/2 17 19 Ruffians By Faith St. Paul’s 20:00 C 4 B
2/2 33 36 Richardson Park Frogs St. Paul’s Prophets St. Paul’s 21:00 C 4 C
2/9 3 4 Son Set Bombers To Be Determined Asbury 19:00 A 1 A
2/9 8 10 Gold Diggers Team Advil Asbury 20:00 A 1 B
2/9 9 10 Asbury Rams Team Advil Asbury 21:00 A 1 C
2/9 30 31 Elsmere Riblets Hope Crusaders Avondale 19:00 C 4 A
2/9 25 28 Avon Grove Apostles 12 Hands High Avondale 20:00 B 3 B
2/9 22 29 Serving For The Lord Organized Chaos Avondale 21:00 B 3 C
2/9 2 5 Cornerstone Ohana Limestone Presbyterian Bible Fellowship A 20:00 A 1 B
2/9 20 24 Westminster Beacons Peach Heads Bible Fellowship A 21:00 B 3 C
2/9 32 36 Richardson Park Tadpoles St. Paul’s Prophets Bible Fellowship B 20:00 C 4 B
2/9 34 36 Bible Fellowship C St. Paul’s Prophets Bible Fellowship B 21:00 C 4 C
2/9 16 17 Hockessin Blizzards Ruffians Hockessin 19:00 BB 2 A
2/9 12 17 Court Sharks Ruffians Hockessin 20:00 BB 2 B
2/9 12 14 Court Sharks St. Paul’s Setters Hockessin 21:00 BB 2 C
2/9 26 27 Team 300 St. Paul’s Lutheran Silent Knights Red Clay 19:00 B 3 A
2/9 1 6 Red Clay Creakers Westminster Abbeys Red Clay 20:00 A 1 B
2/9 7 11 Founder’s Pride Tape Monsters Red Clay 21:00 A 1 C
2/9 33 35 Richardson Park Frogs St. Paul’s Lions St. Paul’s 19:00 C 4 A
2/9 15 18 St. Paul’s Holy Servers St. Margaret’s St. Paul’s 20:00 BB 2 B
2/9 21 23 Hockessin Phoenix Dark Knights St. Paul’s 21:00 B 3 C
2/16 15 17 St. Paul’s Holy Servers Ruffians Asbury 19:30 BB 2 A
2/16 8 9 Gold Diggers Asbury Rams Asbury 20:30 A 1 B
2/16 25 27 Avon Grove Apostles St. Paul’s Lutheran Silent Knights Avondale 19:00 B 3 A
2/16 31 36 Hope Crusaders St. Paul’s Prophets Avondale 20:00 C 4 B
2/16 6 11 Westminster Abbeys Tape Monsters Avondale 21:00 A 1 C
2/16 2 4 Cornerstone Ohana To Be Determined Bible Fellowship A 20:00 A 1 B
2/16 3 4 Son Set Bombers To Be Determined Bible Fellowship A 21:00 A 1 C
2/16 30 34 Elsmere Riblets Bible Fellowship C Bible Fellowship B 20:00 C 4 B
2/16 33 34 Richardson Park Frogs Bible Fellowship C Bible Fellowship B 21:00 C 4 C
2/16 26 29 Team 300 Organized Chaos Christ The Teacher 21:15 B 3 C
2/16 16 19 Hockessin Blizzards By Faith Hockessin 19:00 BB 2 A
2/16 12 19 Court Sharks By Faith Hockessin 20:00 BB 2 B
2/16 21 22 Hockessin Phoenix Serving For The Lord Hockessin 20:00 B 3 B
2/16 7 10 Founder’s Pride Team Advil Red Clay 19:00 A 1 A
2/16 14 18 St. Paul’s Setters St. Margaret’s Red Clay 20:00 BB 2 B
2/16 1 5 Red Clay Creakers Limestone Presbyterian Red Clay 21:00 A 1 C
2/16 32 35 Richardson Park Tadpoles St. Paul’s Lions Westminster 19:00 C 4 A
2/16 24 28 Peach Heads 12 Hands High Westminster 20:00 B 3 B
2/16 20 23 Westminster Beacons Dark Knights Westminster 21:00 B 3 C
2/23 17 19 Ruffians By Faith Asbury 19:00 BB 2 A
2/23 20 22 Westminster Beacons Serving For The Lord Asbury 20:00 B 3 B
2/23 7 9 Founder’s Pride Asbury Rams Asbury 21:00 A 1 C
2/23 31 35 Hope Crusaders St. Paul’s Lions Avondale 19:00 C 4 A
2/23 32 33 Richardson Park Tadpoles Richardson Park Frogs Avondale 20:00 C 4 B
2/23 25 26 Avon Grove Apostles Team 300 Avondale 21:00 B 3 C
2/23 2 3 Cornerstone Ohana Son Set Bombers Bible Fellowship A 20:00 A 1 B
2/23 5 11 Limestone Presbyterian Tape Monsters Bible Fellowship A 21:00 A 1 C
2/23 24 27 Peach Heads St. Paul’s Lutheran Silent Knights Bible Fellowship B 20:00 B 3 B
2/23 30 34 Elsmere Riblets Bible Fellowship C Bible Fellowship B 21:00 C 4 C
2/23 21 29 Hockessin Phoenix Organized Chaos Christ The Teacher 21:15 B 3 C
2/23 6 10 Westminster Abbeys Team Advil Red Clay 19:00 A 1 A
2/23 23 28 Dark Knights 12 Hands High Red Clay 20:00 B 3 B
2/23 1 4 Red Clay Creakers To Be Determined Red Clay 21:00 A 1 C
2/23 12 16 Court Sharks Hockessin Blizzards St. Paul’s 19:00 BB 2 A
2/23 14 16 St. Paul’s Setters Hockessin Blizzards St. Paul’s 20:00 BB 2 B
2/23 14 18 St. Paul’s Setters St. Margaret’s St. Paul’s 21:00 BB 2 C
3/2 23 27 Dark Knights St. Paul’s Lutheran Silent Knights Asbury 19:00 B 3 A
3/2 22 28 Serving For The Lord 12 Hands High Asbury 20:00 B 3 B
3/2 6 9 Westminster Abbeys Asbury Rams Asbury 21:00 A 1 C
3/2 31 33 Hope Crusaders Richardson Park Frogs Avondale 19:00 C 4 A
3/2 31 32 Hope Crusaders Richardson Park Tadpoles Avondale 20:00 C 4 B
3/2 25 29 Avon Grove Apostles Organized Chaos Avondale 21:00 B 3 C
3/2 1 3 Red Clay Creakers Son Set Bombers Bible Fellowship A 20:00 A 1 B
3/2 1 2 Red Clay Creakers Cornerstone Ohana Bible Fellowship A 21:00 A 1 C
3/2 18 19 St. Margaret’s By Faith Bible Fellowship B 20:00 BB 2 B
3/2 17 18 Ruffians St. Margaret’s Bible Fellowship B 21:00 BB 2 C
3/2 20 21 Westminster Beacons Hockessin Phoenix Hockessin 19:00 B 3 A
3/2 14 15 St. Paul’s Setters St. Paul’s Holy Servers Hockessin 20:00 BB 2 B
3/2 15 16 St. Paul’s Holy Servers Hockessin Blizzards Hockessin 21:00 BB 2 C
3/2 24 26 Peach Heads Team 300 Red Clay 19:00 B 3 A
3/2 7 8 Founder’s Pride Gold Diggers Red Clay 20:00 A 1 B
3/2 5 10 Limestone Presbyterian Team Advil Red Clay 21:00 A 1 C
3/2 30 36 Elsmere Riblets St. Paul’s Prophets St. Paul’s 19:00 C 4 A
3/2 4 11 To Be Determined Tape Monsters St. Paul’s 20:00 A 1 B
3/2 34 35 Bible Fellowship C St. Paul’s Lions St. Paul’s 21:00 C 4 C
3/9 22 23 Serving For The Lord Dark Knights Asbury 19:00 B 3 A
3/9 5 10 Limestone Presbyterian Team Advil Asbury 20:00 A 1 B
3/9 5 9 Limestone Presbyterian Asbury Rams Asbury 21:00 A 1 C
3/9 6 8 Westminster Abbeys Gold Diggers Avondale 19:00 A 1 A
3/9 20 25 Westminster Beacons Avon Grove Apostles Avondale 21:00 B 3 C
3/9 16 18 Hockessin Blizzards St. Margaret’s Hockessin 19:00 BB 2 A
3/9 27 29 St. Paul’s Lutheran Silent Knights Organized Chaos Hockessin 20:00 B 3 B
3/9 21 24 Hockessin Phoenix Peach Heads Hockessin 21:00 B 3 C
3/9 30 33 Elsmere Riblets Richardson Park Frogs Red Clay 19:00 C 4 A
3/9 32 34 Richardson Park Tadpoles Bible Fellowship C Red Clay 20:00 C 4 B
3/9 26 28 Team 300 12 Hands High Red Clay 21:00 B 3 C
3/9 35 36 St. Paul’s Lions St. Paul’s Prophets St. Paul’s 19:00 C 4 A
3/9 14 17 St. Paul’s Setters Ruffians St. Paul’s 20:00 BB 2 B
3/9 12 15 Court Sharks St. Paul’s Holy Servers St. Paul’s 21:00 BB 2 C
3/16 5 8 Limestone Presbyterian Gold Diggers Asbury 19:00 A 1 A
3/16 22 28 Serving For The Lord 12 Hands High Asbury 20:00 B 3 B
3/16 4 9 To Be Determined Asbury Rams Asbury 21:00 A 1 C
3/16 31 33 Hope Crusaders Richardson Park Frogs Avondale 19:00 C 4 A
3/16 25 29 Avon Grove Apostles Organized Chaos Avondale 20:00 B 3 B
3/16 30 35 Elsmere Riblets St. Paul’s Lions Avondale 21:00 C 4 C
3/16 1 2 Red Clay Creakers Cornerstone Ohana Bible Fellowship A 20:00 A 1 B
3/16 2 11 Cornerstone Ohana Tape Monsters Bible Fellowship A 21:00 A 1 C
3/16 15 19 St. Paul’s Holy Servers By Faith Bible Fellowship B 20:00 BB 2 B
3/16 24 26 Peach Heads Team 300 Bible Fellowship B 21:00 B 3 C
3/16 12 18 Court Sharks St. Margaret’s Christ The Teacher 21:15 BB 2 C
3/16 16 17 Hockessin Blizzards Ruffians Hockessin 19:00 BB 2 A
3/16 32 36 Richardson Park Tadpoles St. Paul’s Prophets Hockessin 20:00 C 4 B
3/16 20 21 Westminster Beacons Hockessin Phoenix Hockessin 21:00 B 3 C
3/16 3 10 Son Set Bombers Team Advil Red Clay 19:00 A 1 A
3/16 6 7 Westminster Abbeys Founder’s Pride Red Clay 20:00 A 1 B
3/16 23 27 Dark Knights St. Paul’s Lutheran Silent Knights Red Clay 21:00 B 3 C
3/23 3 8 Son Set Bombers Gold Diggers Asbury 19:30 A 1 A
3/23 20 29 Westminster Beacons Organized Chaos Asbury 20:30 B 3 B
3/23 30 31 Elsmere Riblets Hope Crusaders Avondale 19:00 C 4 A
3/23 24 25 Peach Heads Avon Grove Apostles Avondale 20:00 B 3 B
3/23 22 27 Serving For The Lord St. Paul’s Lutheran Silent Knights Avondale 21:00 B 3 C
3/23 2 9 Cornerstone Ohana Asbury Rams Bible Fellowship A 20:00 A 1 B
3/23 9 11 Asbury Rams Tape Monsters Bible Fellowship A 21:00 A 1 C
3/23 34 36 Bible Fellowship C St. Paul’s Prophets Bible Fellowship B 20:00 C 4 B
3/23 5 6 Limestone Presbyterian Westminster Abbeys Bible Fellowship B 21:00 A 1 C
3/23 15 18 St. Paul’s Holy Servers St. Margaret’s Christ The Teacher 21:15 BB 2 C
3/23 21 28 Hockessin Phoenix 12 Hands High Hockessin 19:30 B 3 B
3/23 16 19 Hockessin Blizzards By Faith Hockessin 20:30 BB 2 C
3/23 23 26 Dark Knights Team 300 Red Clay 19:00 B 3 A
3/23 4 7 To Be Determined Founder’s Pride Red Clay 20:00 A 1 B
3/23 1 10 Red Clay Creakers Team Advil Red Clay 21:00 A 1 C
3/23 32 35 Richardson Park Tadpoles St. Paul’s Lions St. Paul’s 19:00 C 4 A
3/23 33 35 Richardson Park Frogs St. Paul’s Lions St. Paul’s 20:00 C 4 B
3/23 12 14 Court Sharks St. Paul’s Setters St. Paul’s 21:00 BB 2 C
4/6 30 32 Elsmere Riblets Richardson Park Tadpoles Asbury 19:00 C 4 A
4/6 35 36 St. Paul’s Lions St. Paul’s Prophets Asbury 20:00 C 4 B
4/6 8 9 Gold Diggers Asbury Rams Asbury 21:00 A 1 C
4/6 25 26 Avon Grove Apostles Team 300 Avondale 19:00 B 3 A
4/6 2 4 Cornerstone Ohana To Be Determined Avondale 20:00 A 1 B
4/6 6 11 Westminster Abbeys Tape Monsters Avondale 21:00 A 1 C
4/6 21 29 Hockessin Phoenix Organized Chaos Hockessin 19:00 B 3 A
4/6 23 28 Dark Knights 12 Hands High Hockessin 20:00 B 3 B
4/6 12 16 Court Sharks Hockessin Blizzards Hockessin 21:00 BB 2 C
4/6 7 10 Founder’s Pride Team Advil Red Clay 19:00 A 1 A
4/6 24 27 Peach Heads St. Paul’s Lutheran Silent Knights Red Clay 20:00 B 3 B
4/6 1 5 Red Clay Creakers Limestone Presbyterian Red Clay 21:00 A 1 C
4/6 14 19 St. Paul’s Setters By Faith St. Paul’s 19:00 BB 2 A
4/6 15 17 St. Paul’s Holy Servers Ruffians St. Paul’s 20:00 BB 2 B
4/6 20 22 Westminster Beacons Serving For The Lord St. Paul’s 21:00 B 3 C
4/13 A6 A11 1 A
4/13 A7 A11 1 A
4/13 A4 A5 1 A
4/13 A8 A9 1 A
4/13 A1 1 A
4/13 A2 1 A
4/13 A3 1 A
4/13 BB4 BB5 2 BB
4/13 BB3 BB6 2 BB
4/13 BB2 BB7 2 BB
4/13 BB1 BB8 2 BB
4/13 B7 B10 3 B
4/13 B4 B5 3 B
4/13 B3 B6 3 B
4/13 B8 B9 3 B
4/13 B1 3 B
4/13 B2 3 B
4/13 C4 C5 4 C
4/13 C3 C6 4 C
4/13 C2 C7 4 C
4/20 A semi A semi 1 A
4/20 A semi A semi 1 A
4/20 BB semi BB semi 2 BB
4/20 BB semi BB semi 2 BB
4/20 B semi B semi 3 B
4/20 B semi B semi 3 B
4/20 C semi C semi 4 C
4/20 C semi C semi 4 C
4/27 A final A final 1 A
4/27 BB final BB final 2 BB
4/27 B final B final 3 B
4/27 C final C final 4 C